fbpx

З 1 січня 2019 року обмін валюти можливий через банкомати та термінали

З 1 січня 2019 року набрали чинності положення щодо можливості здійснення валютно-обмінних операцій, а саме, операцій з обміну іноземної валюти, на території України через платіжні пристрої (банкомати, термінали тощо).

Вказані зміни були введені постановою Правління Національного банку України № 63 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 07 червня 2018 року.

За новими правилами під час використання фінансовими установами платіжних пристроїв для здійснення валютно-обмінних операцій такі пристрої повинні відповідати вимогам щодо РРО, установленим Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування».

«Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) під час проведення обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій та чеків банкомата, фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період… Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 1 січня 2019 року», – повідомив прес-центр НБУ.

Разом з тим, нововведення передбачають, що дані про особу, що здійснює валютно-обмінну операцію, та її підпис не заповнюються в розрахунковому документі РРО/квитанції, якщо сума операції не перевищує в еквіваленті 150 000 гривень.

Таким чином, з 01.01.2019 НБУ спрощено проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.