fbpx

Що можна і не можна провозити через кордон?

Відповідно до статті 196 Митного кодексу України, не можуть бути пропущені через митний кордон України: 

1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України; 

2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, – в разі відсутності таких документів; 

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України. 

Як зазначено в частині третій вказаної статті, Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, визначає коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, на переміщення яких через митний кордон України у відповідному напрямку встановлено заборону законом або міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, і розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-сайті та в єдиному державному інформаційному веб-порталі “Єдине вікно для міжнародної торгівлі. 

Переліки таких товарів дуже значні та містяться на сайті Держмитслужби, з посиланнями на конкретний законодавчий акт, який встановлює заборони та/або обмеження щодо конкретного товару. 

Митний кодекс визначає також Перелік товарів, які відносяться до особистих речей громадян. До них відносяться 25 позицій товарів і їх конкретний опис вказується в статті 370 Митного кодексу України. 

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2012 р. № 468 визначається Перелік товарів, вивезення (пересилання) яких громадянами за межі митної території України не допускається. Це здебільшого сировина, метали, брухт, товари протиепідемічного призначення. 

Відповідно до статті 367 Митного кодексу України, обмеження щодо вартості та обсягів товарів, а також перелік товарів, заборонених до пересилання у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, встановлюються цим Кодексом та іншими законами України. 

Так, заборони та обмеження щодо переміщення (пересилання) окремих видів товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях встановлюються в статті 235 Митного кодексу України та містить сім позицій. Також, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до законодавства України та актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв’язку. 

Цікавить митне оформлення товарів? Наш фахівець допоможе у цьому. Телефонуйте, і ми Вам допоможемо.