fbpx

Кінець податковим канікулам

Те, про що багато говорили законотворці, відбулося. 30 травня Кабінет Міністрів України зареєстрував проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування № 7418.
Це закон скасовує усі пільги, які було надано як бізнесу, так й фізичним особам наприкінці березня та вносить певні зміни в порядок оподаткування.
Зокрема, пропонується внести зміни до розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України. Відповідно до запропонованих змін, передбачається виключення з підпункту 9.3 пункту 9 підрозділу 8 “Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку” заборони, платниками єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки, здійснення операцій з імпорту автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів. Для таких суб’єктів господарювання повертається обов’язок зі сплати ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України.
Вносяться зміни й до пункту 69 підрозділу 10 “Інші перехідні положення” Податкового кодексу України, якими передбачено виключити підпункти 69.23 (яким встановлено звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту суб’єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, крім фізичних та юридичних осіб, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 цього Кодексу), 69.24 (яким встановлено тимчасове, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільнення від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операцій з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту).
Окремо запропоновано внести зміни до п 911 розділу XXI “Прикінцеві та перехідні
положення” Митного кодексу України, якими виключаються підпункт 1 (яким встановлено звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу та автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу).
Законопроєкт пропонує звільнити від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України які оснащені виключно електричним двигуном (двигунами).
У разі його прийняття, такі зміни вступлять в дію з 1 липня 2022 року, окрім норми, яка встановлює повернення суб’єктам господарювання, платникам єдиного податку 1 – 3 групи, обов’язку зі сплати податків при ввезенні товарів на митну територію України, яка набирає чинності з дня наступного опублікування Закону.

Herman Taslitskyi

Автор: Герман Тасліцький

адвокат, керуючий партнер Delta International Services