fbpx

Український експорт до Євросоюзу 

Для України ЄС є ключовим торговим партнером. Торгівля товарами і послугами з ЄС у 2022 році становила 53,6% від усього обсягу зовнішньої торгівлі України. При цьому торгівля товарами з ЄС склала 63% від загальної. В лідерах по товарах була агропродуція. 

Торгівля ЄС з Україною сильно постраждала з початку повномасштабного вторгнення. У період з лютого по березень 2022 року імпорт і експорт товарами за даними ЄС впали на 37% і 56% відповідно. Після цього відбулося значне зростання імпорту та експорту, і в четвертому кварталі 2022 року вони перевищили рівень того ж кварталу попереднього 2021 року. Для імпорту частки в четвертому кварталі все ще були дещо нижчими, ніж у четвертому кварталі 2021 року. 

Протягом 2022 року частка українського імпорту в ЄС не підіймалася вище 1,2% від загального. 

В умовах війни з червня 2022 року діють заходи щодо полегшення умов експорту української продукції з метою поглиблення торговельних відносин з ЄС та продовження експорту до інших країн світу. 

Передбачено такі заходи: 

Тимчасове призупинення дії всіх тарифів, передбачених Додатком І-А до Угоди про асоціацію, а саме: 

  • скасування мит для промислової продукції, що підлягали поступовому скасуванню впродовж семи років, тобто до кінця 2022 року; 
  • призупинення застосування системи вхідних цін для фруктів та овочів; 
  • призупинення усіх квот для сільськогосподарської продукції. 

Разом з тим, дія цих заходів залежить від виконання наступних умов: 

  • дотримання правил походження товарів та відповідних процедур в рамках Угоди про асоціацію; 
  • утримання від будь-яких нових обмежень на імпорт з ЄС, включаючи як застосування нових мит чи інших заходів, так і посилення існуючих обмежень (окрім зумовлених необхідністю в умовах війни); 
  • повага України до демократичних принципів, прав людини та основних свобод, верховенства права, а також постійні зусилля щодо боротьби з корупцією та протиправною діяльністю, передбачені статтями 2, 3 та 22 Угоди про асоціацію. 

Ці заходи будуть діяти попередньо до 5 червня 2023 року. Йдуть перемовини про їх подовження ще на один рік. 

Якщо у вас виникають питання щодо митного оформлення, звертайтеся до нас. Ми допоможемо забезпечити правильне декларування товарів та ефективне здійснення митних процедур. Не забувайте, що правильне та своєчасне митне оформлення – це один з ключових факторів успішної міжнародної діяльності вашої компанії.