fbpx

Дайджест за 21.01.2022

З 1 квітня 2022 року Мінінфраструктури почне тестувати е-ТТН

Як повідомив заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний під час онлайн-зустрічі з представниками Американської торгової палати, з 1 квітня 2022 року в Україні розпочнеться тестування системи функціонування електронної товарно-транспортної накладної у сфері вантажних перевезень.

Він нагадав, що е-ТТН з 1 серпня 2022 року стане обов’язковими, а до цього часу тестовий період буде для користувачів безоплатним.

На цей період користувачам доведеться поряд з електронними примірниками складати й паперові.

Нагадаємо, що проєкт е-ТТН започатковано Розпорядженням Кабміну від 27 грудня 2019 р. № 1392-р. На його виконання Мінінфраструктури України ухвалено наказ від 07.05.2020  № 301, яким затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо впровадження електронного документообігу електронної товарно-транспортної накладної. З 1 жовтня минулого року набули чинності зміни до закону України Про автомобільний транспорт, відповідно до яких в Україні має з’явитись реєстр товаротранспортних накладних.

За матеріалами Міністерства Інфраструктури України 

 


 

Уряд ухвалив низку рішень, спрямованих на розвиток індустріальних парків в Україні

19 січня на черговому засіданні Кабінет Міністрів Уряд затвердив Порядок розгляду документів про включення індустріального парку до Реєстру та Порядок ведення Реєстру.

Так, Порядком розгляду документів про включення індустріального парку до Реєстру чітко визначається  процедура та терміни розгляду документів Мінекономіки. Зокрема, розгляд документів має тривати не довше двадцяти одного робочого дня з моменту їх надходження, а включення індустріального парку до Реєстру відбуватиметься протягом 45 робочих днів.

Водночас порядок Ведення Реєстру забезпечить наявність та актуальність інформації щодо зареєстрованих індустріальних парків.

“На сьогодні в Україні існує 52 індустріальні парки, які були включені до реєстру раніше. Наразі вони приводять свою діяльність у відповідність до оновленого закону. Індустріальні парки повинні не просто існувати на папері, а стати справжніми точками росту економіки держави. Саме такі майданчики і мають отримати державну підтримку”, – зазначила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що у вересні 2021 року  Верховна Рада ухвалила зміни до Закону “Про індустріальні парки”. Документом передбачається державне стимулювання, зокрема податкове та митне стимулювання для резидентів індустріальних парків.

Джерело — Міністерство економіки України

 


 

Правовий висновок Верховного Суду в постанові від 23 грудня 2021 року по справі № 200/6508/20-а

Встановлення митним органом різниці в ціні свідчить про наявність підстав для більш детального аналізу умов зовнішньоекономічної операції, за якою до митного оформлення пред`явлено товари. Виявлена різниця між вартістю товару, задекларованого особою, та вартістю тотожних товарів згідно з інформаційними ресурсами мережі Інтернет, не свідчить про наявність порушень з боку декларанта і не є підставою для автоматичного збільшення митної вартості товарів до показників інформаційних ресурсів.

Такого правового висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 23 грудня 2021 року по справі № 200/6508/20-а.

Суд зауважив, що дані вебресурсу ціноформування на ринку металу, взяті митним органом за основу при обрахунку митної вартості товару, повинні оцінювати в комплексі з поданими декларантом документами. Крім того, як зауважив суд, рівень цін на відповідний товар може змінюватися в залежності від якості товару, умов оплати, розміру партії, кон`юнктурної ситуації на ринку тощо.

За інформацією Єдиного державного реєстру судових рішень

 


 

Національний Банк України 20 січня 2022 року підвищив облікову ставку до 10% 

Після проходження піку восени 2021 року інфляція знижувалася, але повільніше, ніж очікувалося, а фундаментальний інфляційний тиск навіть посилився.

У 2022 році інфляція сповільниться, але повернеться до цілі 5% лише в 2023 році.

Зростання ВВП дещо прискориться – до 3,4% у 2022 році, але стрімкіше відновлення економіки обмежуватимуть дорогі енергоносії та вплив інформаційного фону навколо геополітичного напруження.

Саме завдяки сприятливим умовам торгівлі дефіцит поточного рахунку був незначним у 2021 році, однак надалі він помірно розшириться внаслідок зростання внутрішнього попиту.

Подальший прогрес у співпраці з МВФ є одним з основних чинників, які сприятимуть стійкішому економічному розвитку.

Відповідно до базового сценарію макропрогнозу монетарні умови залишатимуться помірно жорсткими на всьому прогнозному горизонті.

Ключовими ризиками для прогнозу залишаються ескалація Росією військового конфлікту та довший і суттєвіший, ніж очікувалося раніше, ціновий сплеск у світі.

З огляду на це Національний банк продовжуватиме цикл посилення монетарної політики й готовий діяти рішуче в разі подальшої реалізації проінфляційних чинників.

Джерело — bank.gov.ua