fbpx

Дайджест 20.12 – 24.12

На минулому тижні Держмитслужба повідомила про заяву уповноваженого представника Національного Міжпрофесійного Бюро Коньяку (BNIC) про сприяння захисту майнових прав інтелектуальної власності на географічне зазначення „COGNAC”.Одночасно Держмитслужба зазначила, що це значення міститься в Державному реєстрі України назв місць походження та географічних зазначень походження товарів і прав на використання зареєстрованих кваліфікованих зазначень походження товарів, відповідно до свідоцтва від 01.01.2016 за № 2830.

Слід нагадати, що відповідно до статті 4 Митного кодексу України до об’єктів прав інтелектуальної власності кодекс відносить також й географічні зазначення. Отже, за правилами Розділу XIV Митного кодексу України, в разі внесення географічного зазначення „COGNAC” до Митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, митні органи застосовують заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності на підставі даних такого реєстру. 

Відтепер імпортерам слід уважніше поставитись до того, яка саме етикетка буде у них на товарі. Зазначення «коньяк» у назві їх продукції потягне за собою зупинення митного оформлення, як того вимагає Митний кодекс України. А в разі підтвердження підозри порушення прав інтелектуальної власності такі товари будуть знищені.

Станом на час цієї публікації на сайті Держмитслужби в оприлюдненій редакції Митного реєстру географічного зазначення „COGNAC” не міститься.


У Мінекономіки затвердили низку рішень щодо захисту українських виробників на внутрішньому ринку.        Джерело – me.gov.ua.

За результатами засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі 22 грудня 2021 року Комісія ухвалила застосувати антидемпінгові заходи строком на 5 років щодо імпорту в Україну, зокрема, фанери, ДСП, крохмалю картопляного походження з Росії та з Білорусі. Ставки спеціального мита для виробників та експортерів становлять від 18,19% до 45,14%.

Також, вирішено продовжити на 5 років дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну плит деревоволокнистих (ДВП) мокрого способу виробництва, твердих походженням з Російської Федерації.

Додатково Комісія прийняла рішення, якими порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну склотари походженням з Республіки Білорусь та спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну деяких видів сирів незалежно від країни походження та експорту.

Як зазначають експерти, рішення Комісії захистить вітчизняні картопляні переробні підприємства від недружніх дій з боку білоруської сторони, яка впродовж кількох сезонів нищив їх бізнес.

Водночас Білорусь є надвеликим ринком для українських картоплярів, куди надходить 93% всієї вітчизняної картоплі і в кінці цього року білорусами були встановлені нові норми щодо експорту української картоплі. Ці взаємні дії двох країн змушують експортерів шукати нові ринки збуту, зокрема – ЄС.


На засіданні Кабінету Міністрів України 23.12 продовжено дію заборони на ввезення товарів, походженням із Росії. Джерело – засідання Кабміну.

Мова йде про Постанову Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147, якою встановлено заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації. В чинній редакції Постанови дія заборони на ввезення встановлена до 31 грудня 2021 р. (включно). За пропозицією, цю дію продовжено до 31 грудня 2022 р., а сама постанова втрачає дію 1 січня 2023 р.

Слід нагадати, що під заборону попала велика кількість товарів, серед яких тваринництво, харчові вироби, спиртні напої, агрохімікати та інш.

Реалізація цієї Постанови, як очікується, забезпечить захист національних інтересів та безпеки України.

Олег Щербак

Автор: Олег Щербак,

адвокат, експерт з митних справ