fbpx
Акцизного товару прилетіло, або як захистити молодь від шкідливих продуктів.
На сайті ВРУ з’явився Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин (№ 9032-1 від 06.03.2023 року).
Ініціатором проекту Закону виступили біля ста народних депутатів. Отже, його прийняття має усі шанси.
За думкою законотворців, вказаний проект Закону розроблений з метою скорочення негативного впливу солодких напоїв на здоров’я населення України шляхом зменшення їх економічної доступності (через механізм оподаткування), а також підвищення спроможності національної системи охорони здоров’я.
Цей проект Закону розроблений у відповідності до Директиви ЄС 2020/262 від 19 грудня 2019 року, якою передбачено, що для визначення загального режиму оподаткування акцизами держави-члени можуть накладати податки на товари, що не є підакцизними.
До речі, подібні механізми щодо додаткового оподаткування солодких напоїв запроваджено в декількох країнах Європи.
Проектом Закону пропонуються зміни:
– в статтю 212.1.11. Податкового кодексу України встановлюється, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (крім тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вод, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин (код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2202 10 00 00);
-в статтю 213.1.9. Податкового кодексу України – встановлюється що об’єктом оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин (код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2202 10 00 00);
-доповнюється частина 215.3 Податкового кодексу України новим пунктом 215.3.11, яким ставка акцизного податку пропонується у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою. При цьому, такі товари не потрібують маркування акцизною маркою.