fbpx

Постанова від 07 червня 2022 р. № 673

На сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено Постанову від 07 червня 2022 р. № 673, якою вносяться чергові зміни до Переліку товарів критичного імпорту (далі- Перелік).

Нагадаємо, що на самому початку війни Кабінет Міністрів затвердив перелік певних імпортних товарів (послуг), які потрібні державі в умовах воєнного стану. Цей перелік впродовж останнього часу змінювався декілька разів в залежності від ситуації в економіці України. Основною метою цих заходів – обмежити виведення за кордон валюти та зміцнити економіку.

Останні зміни в дещо розширюють Перелік, а в окремих випадках виключають певні товари з нього.

Так, з Переліку виключаються певні вироби з недорогоцінних металів (група 72 УКТЗЕД) та вироби з полімерних пластмас (група 39 УКТЗЕД).

Розширено позицію 2701 (Вугілля кам’яне, антрацит) до брикетів, котунів та аналогічних видів твердого палива, одержаних з кам’яного вугілля.

Розширено також позицію 1212 – добавлено цукрову тростину, кісточки, ядра плодів.

Товарна позиція УКТЗЕД 4115 (шкіра композиційна на основі натуральної, вироби з неї, її відходи) повністю включено до Переліку. Аналогічно, в повному обсязі включено до Переліку описи товарних позицій УКТЗЕД 2510 (фосфати кальцію природні), 3214 (замазки для скла, шпаклівки).

Товарні позиції УКТЗЕД 6809 (вироби з гіпсу або сумішей на основі гіпсу), 8104 (магній і вироби з магнію, включаючи відходи та брухт), 8301 (замки висячі і врізні (такі, що замикаються ключем, кодові, електричні або неелектричні), з недорогоцінних металів), 8302 (арматура кріплення, фурнітура та аналогічні вироби з недорогоцінних металів, що використовуються для меблів, дверей, сходів, вікон, віконниць, у кузовах транспортних засобів), 8544 (проводи ізольовані, кабелі) надалі в повному об’ємі без виключень будуть предметами критичного імпорту.

Вироби будівельні з пластмас, не зазначені в іншому місці (вся товарна позиція УКТЗЕД 3925), крім дверей, вікон та їх рам, наличників і порогів, тепер також є предметами критичного імпорту.

До Переліку, зокрема, включено бджіл, комах, деякі види молочної продукції, помідори, макаронні вироби, деякі види харчової продукції з позначкою «Без глютену», глину вогнетривку, портландцемент, мармур і травертин, дезодоранти для тіла та протипотові препарати, пластилін, деякі види деревооброблювальної промисловості, відходи та брухт чорних металів, окремі готові вироби металургійної промисловості, автомати торгівельні (наприклад, для продажу поштових марок, сигарет, продовольчих товарів або напоїв), самохідні вагони, терези.

В розділі послуг додано хмарні послуги, роумінг.

Уточнено телекомунікаційні послуги. У Переліку з’являються послуги з організації, оренди та включення міжнародних каналів електрозв’язку, користування міжнародними каналами електрозв’язку, організації та підключення до Інтернету, послуги доступу до Інтернету та ІР-транзиту, послуги міжнародного телефонного зв’язку, оренди IP-адрес, голосового трафіку з міжнародними партнерами, оренди оптичних волокон.

Тепер предметами критичного імпорту будуть також юридичні послуги, аудит і послуги податкового консалтингу, послуги поштового зв’язку, іноземних дата-центрів, інжинірингові послуги, послуги у сфері реалізації та захисту прав інтелектуальної власності, послуги щодо підписок на Інтернет-платформи та інші доступи до програм, послуги з ремонту різноманітного обладнання і устаткування.

В сфері логістики тепер предметами критичного імпорту будуть послуги з транспортування вантажів всіма видами транспорту, послуги із зберігання, охорони вантажів та інші транспортно-експедиційні послуги, винагорода комісіонера, компенсація інших витрат нерезидентам, які пов’язані з переміщенням товарів, що імпортуються в Україну або експортуються з неї.

Постанова №673 була офіційна опублікована в газеті Урядовий кур’єр 14 червня 2022 року.