Підготовка документації з трансфертного ціноутворення

Трансфертне ціноутворення встановлює контроль цін в операціях з пов’язаними особами, а також з контрагентами з низькоподаткових юрисдикцій.

Основний принцип трансфертного ціноутворення – ціна в контрольованій операції повинна відповідати рівню цін, які склалися б на ринку між незалежними особами.

Починаючи з 2013 року в Україні набуло чинності законодавство про трансфертне ціноутворення. На сьогоднішній день контролюючі органи значно посилили контроль у сфері трансфертного ціноутворення та вже почали проводити перевірки. Однією з підстав для проведення перевірки є неякісно підготовлена ​​документація.

Отже, якщо ваше підприємство має річний оборот понад 150 млн.грн, ви здійснюєте операції з пов’язаними особами або особами з низькоподаткових юрисдикцій і оборот з кожним таким контрагентом перевищує 10 млн.грн за рік – ваші угоди потрапляють під контроль. Відповідно, ви повинні проаналізувати умови таких угод на предмет відповідності їх принципу «витягнутої руки», подати звіт про контрольовані операції і підготувати документацію з трансфертного ціноутворення.

Наша компанія має великий досвід роботи в сфері ТЦУ і ми готові запропонувати вам кілька варіантів вирішення даного питання, а ви виберете той, який підходить саме вам:

  • підготовка повного пакету документації з трансфертного ціноутворення включає в себе аудит контрольованих операцій, підготовка пакету документації з обгрунтуванням вибору методу підтвердження ціни і відповідності умов контрольованої операції принципом «витягнутої руки», актуалізація пакету документації на момент отримання запиту від контролюючих органів, супровід перевірки контролюючих органів з трансфертного ціноутворення;
  • підготовка співробітників вашої компанії для організації внутрішнього відділу по контролю дотримання правил трансфертного ціноутворення, подальший супровід, консультування та підвищення кваліфікації;
  • рецензування документації, підготовленої компанією самостійно, консультування при підготовці документації, виявлення помилок і надання рекомендацій по їх усуненню;
  • аудит контрольованих операцій і підготовка звіту про контрольовані операції.