Міжнародне структурування і податкове планування

Ведення міжнародної торгівлі пов’язано з необхідністю створення сторонами єдиних, узгоджених умов щодо істотних умов договору. При цьому доводиться враховувати не тільки міжнародні правила і звичаї, але і особливості правового регулювання національного законодавства країн учасниць договірних відносин, а часом і право третьої юрисдикції. Так, до укладення договору необхідно враховувати наявність міжнародних угод між країнами, в юрисдикціях яких знаходяться сторони міжнародних торговельних відносин, загальне членство в міжнародних угодах, звичаї, податкові наслідки такої операції. Так, прийняття Україною зобов’язань щодо впровадження у себе рекомендацій плану BEPS і приєднання України до активної боротьби з розмиванням оподатковуваної бази і переміщенням прибутку в інші юрисдикції створили умови, коли старі, звичні торгові схеми стають неефективними, а деколи не можливими. Чи не рідкісними стали випадки прямої відмови в укладанні договорів з компаніями з офшорних юрисдикцій або офшорних організаційно-правових форм.

Таким чином, актуальним стає питання зміни структури договірних відносин, відкриття компаній в нових, прийнятних юрисдикціях, що в першу чергу, пов’язано з встановленням податкових наслідків.

Фахівці нашої компанії можуть запропонувати своїм клієнтам огляд податкового регулювання різних юрисдикцій, встановлення ризиків і обмежень застосування компанії з певною юрисдикції у відносинах з контрагентом, запропонувати найбільш економічно вигідну схему для проведення міжнародної угоди, супроводити угоду на всіх її етапах.