fbpx

Порядок митного оформлення автомобілів на єврономерах.

Прийнятті Верховною радою зміни до Митного кодексу України (Закон 2612) та Податкового кодексу України (Закон 2611) докорінно змінили для громадян порядок та умови імпорту в Україну автотранспортних засобів, зокрема тих що були в використанні.

Хочемо звернути вашу увагу! Delta International Services швидко і якісно допоможе в оформленні вашого авто без всяких труднощів і затримок. Номери та пошта вказанi у кінці статті.

Для зручності наших клієнтів надаємо пояснення щодо розмитнення таких автомобілів.

  1. Митне оформлення автомобілів, що ввезені громадянами, здійснюється в будь-якому митному органі за бажанням громадянина з пред’явленням їх митниці.
  2. Протягом 180 днів починаючи з 24.11.2018 року, тобто до 22.05.2019 року включно, митне оформлення автомобілів, що порушили строк знаходження в Україні може бути здійснено за умови сплати добровільних коштів в розмірі 8500 гривень до бюджету України (додатково до податків). У цьому разі до порушників не застосовуються норми Митного кодексу щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
  3. Починаючи з 181 дня, з моменту вступу в дію Закону 2612, тобто з 23.05.2019 року, суттєво збільшуються санкції за порушення митних правил щодо передачі автомобіля тимчасово ввезеного в Україну чи ввезеного в режимі транзиту у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такій автомобіль в Україну, за винятком випадку, коли особа, що ввозила автомобіль в Україну теж знаходиться в автомобілі. Встановлено штраф в розмірі 34000 гривень.
  4. Починаючи з 181 дня, з моменту вступу в дію Закону 2612, тобто з 23.05.2019 року, суттєво збільшуються санкції за порушення митних правил щодо перевищення встановленого строку доставки автомобіля, що перебуває під митним контролем, до митниці призначення в залежності від кількості діб перевищення. Встановлено штраф в розмірі від попередження (за одну добу перевищення строку доставки) до 170 000 гривень або конфіскацію автомобіля (при перевищенні строку доставки понад 30 діб, втраті чи розкомплектуванні автомобілю).
  5. Для здійснення митного оформлення автомобіль повинен бути з знятий з реєстрації за кордоном. Відомість про зняття з реєстрації може бути відображена в технічному паспорті чи може бути відповідний витяг (лист) з реєстру.
  6. Законодавство не вимагає здійснювати вивезення автомобілів, що вже знаходяться на території України, щоб скористатися можливістю розмитнити авто на умовах Законів 2611, 2612.
  7. В режим імпорту автомобіль може бути поміщений особою, яка його не ввозила в Україну, за умови, що документи, що надаються митниці, підтверджують за такою особою право власності (договір купівлі-продажу, дарування) чи право розпорядження (довіреність).
  8. Щодо автомобілів, що вже знаходяться на митній території України, законодавець не вимагає обов’язкового доставлення автомобіля в зону митного контролю. Така необхідність виникає під час митного оформлення з урахуванням вимог Митного кодексу України. Тобто, така необхідність як може бути, так може й не бути. Але власник повинен бути готовий на вимогу митного органу пред’явити автомобіль митниці.
  9. Митне оформлення автомобілів та їх подальша реєстрація можлива за умови відповідності автомобіля екологічному стандарту Євро-2 або вище.
  10. Документи, що необхідні для митного оформлення:

– реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

– документ, що підтверджує право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та вчиняти дії по декларуванню (як правило, це довіреність);

– рахунок-фактура (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності, наприклад, договір купівлі-продажу).

  1. Податки, що сплачуються під час митного оформлення автомобіля в режим імпорту:
  • Мито в розмірі 10 % від митної вартості автомобіля;
  • Акцизний збір, згідно формули (дивись нижчі);
  • ПДВ за формулою:

ПДВ = (Митна вартість авто + Мито + Акцизний збір) х 20%

  1. Акцизний збір розраховується на формулою:

Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік,

де Ставка базова – ставка податку в євро за 1 транспортний засіб:

  • з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об’ємом циліндрів до 3000 куб. сантиметрів (включно) – 50,0;
  • з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об’ємом циліндрів понад 3000 куб. сантиметрів – 100,0;
  • з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об’ємом циліндрів до 3500 куб. сантиметрів (включно) – 75,0;
  • з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об’ємом циліндрів понад 3500 куб. сантиметрів – 150,0;

К двигун – коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. сантиметрах на 1000 куб. сантиметрів;

К вік – коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад п’ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15).

Наприклад, акцизний збір на автомобіль з бензиновим двигуном, об’ємом 2200 куб. сантиметрів та 2008 року випуску складе:

Ставка = Ставка базова (50 Євро) х К двигун (2,2) х 10 (років) = 1100 Євро

  1. Знижка на сплату акцизу за коефіцієнтом 0,5 діє протягом 90 днів починаючи з 24.11.2018 року, тобто, до 21.02.2019 року. Знижка надається громадянину один раз.
  2. Митна вартість автомобілю (база для розрахунку податків) встановлюється відповідно до вартості автомобілю, що вказана в договорі купівлі-продажу, чи рахунку. Але, митниця має право вимагати підтвердження дійсності заявленої митної вартості. З огляду на вимоги Митного кодексу України, документами, що підтверджують дійсність заявленої митної вартості, можуть бути документи, що відображають перерахування коштів в оплату за автомобіль, експортна митна декларація (банківські виписки, платіжні доручення), експертні висновки щодо вартості автомобілю у країні експорту.


Для вашої зручності митні брокери Delta International Services проведуть розмитнення вашого авто у м. Київ, Запоріжжі та Харкові.